Reklama
Piwo, przez Unię Europejską nie jest uznawane jako napój alkoholowy, przypisany jest do listy produktów spożywczych. Jednogłośnie można stwierdzić że jest to najtańszy alkohol ponieważ jego cena waha się w granicach od 2 do 6 złotych. Pomimo niskiej ceny nie jest to najprostszy alkohol do serwowania na stole ponieważ wymaga on dużo większej uwagi i czasu niż wino. Podając piwo można je zbezcześcić np. przez przelanie je do szklanki. Aby w pełni wydobyć smak złotego płynu, musimy posiadać minimalną wiedzę o etykiecie picia piwa, którą można przeczytać w sieci.

Napój ten składa się zazwyczaj z trzech składników - woda, chmiel i (jęczmienny, żytni, pszeniczny a nawet kukurydziany. Wydawałoby się że piwo chmielowe ma w sobie dużą zawartość chmielu. Prawdą jest jednak, że te małe zielone szyszki to tylko przyprawa i dodaje się je w takich ilościach jakich dodaje się sól do zupy.

Małą ilość składników rekompensuje skomplikowany proces produkcji. To on jest głównym winowajcą jeżeli chodzi o smak, może doprowadzić za każdym razem do innych właściwości smakowych finalnego produktu. Podobnie tak jak w przypadku win, piwa są różne i występują na całym świecie w różnym stopniu wytrawności.

Podając piwo musimy pamiętać, że posiada ono bardzo krótki termin przydatności a im piwo świeższe tym jest smaczniejsze. W sklepowych półkach butelka nie powinna być narażona na światło dziennie ponieważ promieniowanie psuje bukiet smakowy piwa zamieniając je w niesmaczną drożdżową wodę. Zasady ogólnie przyjęte mówią, że najlepszą temperaturą dla piwa jest 10 stopni Celsjusza.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe ATRIUM Koszalin

Popularne sieci handlowe

Reklama

Miasta