Idealnie sprawdzi się nie tylko przy przeziębieniach, ale również dokuczliwych problemach żołądkowych. Jest bardzo słodki, szczególnie uwielbiany przez dzieci.
Będzie bardzo dobrym lekarstwem przy dolegliwościach górnych dróg oddechowych. Niektórzy lekarze twierdzą nawet, że pomaga w leczeniu niektórych zaburzeń psychicznych.
Poradzi sobie z leczeniem przeziębienia oraz łagodnego przebiegu zapalenia oskrzeli. Dzięki właściwościom wykrztuśnym spożycie tego miodu zaleca się osobom z infekcjami gardła.
Złagodzi dolegliwości związane z pojawiającym się stanem podgorączkowym. Ponadto w połączeniu z gorącą herbatą sprawdzi się na przeziębienie lepiej, niż jakikolwiek inny antybiotyk. Ten rodzaj miodu bardzo silnie działa rozgrzewająco na organizm. Nie jest bardzo słodki, ma lekko kwaśny smak, dlatego z dużą pewnością nie przypadnie do gustu dzieciom.
Od lat stosowany jest nie tylko na przeziębienia, ale również na niektóre rodzaje reakcji alergicznych. Taki miód ma dość zróżnicowane właściwości, które przede wszystkim zależą od rodzaju nektaru z jakiego został stworzony. Wielokwiatowe miody mogą, poza właściwościami różnić się między sobą również zapachem, smakiem i kolorem.